Biliyorum şu an çok farklı duygular içindesin. Sen dahil herkes eşinin psikolojisini ve sağlığını önemsiyor. Arada birileri sana gelip “hadi bakalım baba oluyorsun” diyor ama kimse sana ne yapacağını henüz söylemedi ve aslında kimse ne söyleyeceğini de bilmiyor.

Biliyorum endişelisin…

Bu endişenin altında o kadar karmaşık duygular var ki.. Acaba sağlıklı bir bebeğimiz olacak mı? Acaba ona bakabilecek miyiz? Geleceğini garantiye alacak kadar para kazanabilecek miyim? gibi bir çok soru soruyorsun kendine.

Mutlusun!

Senin olan, senden izler taşıyan bir canlı dünyaya geliyor. Bundan daha güzel bir duyguyu daha önce yaşamamıştın.. o yüzden ikide bir yerinden kalkıp yürüme isteği… o ne yapacağını bilemez hallerin… insanların seni daha önce tanımıyormuş gibi bakması…

Öncelikle sakin falan olmaya çalışma.. mutluluğunu saklama.. gözyaşlarına engel olma..

Sen artık bir babasın ve hayatının sonuna kadar öyle olacaksın, evet artık sen o eski sen olmayacaksın…

Şu an elini tuttuğun kadın senden o kadar çok şey bekliyor ki tahmin bile edemezsin.. Bebeğiniz dünyaya gelip tamamen gerçeklerle başbaşa kaldığınız anda sana bir baba olarak tavsiyem;

Karşında duran kadın o kadar farklı duygular içinde ki biz erkeklerin asla tahmin edemeyeceği bir karmaşanın içinde bocalıyor.. onun da endişeleri var..o da daha önce bebek bakmadı.. etrafındakiler ona yardımcı olmaya çalışıyor ve bir sürü şey söylüyor olabilir.. ama onun sana ihtiyacı var.. etraf ile ilgilenmekten daha çok onun yanında olmaya çalış.

Baba!

Merak etme her şey bir şekilde düzelecek.. Bir süre ne olup bittiğini anlamakta zorlanıp, karmaşık duygular yaşayabilirsin ama emin ol her şey yoluna girecek.

Kucağına aldığın harika varlık var ya… Sana tahmin edemeyeceğin şeyler yaşatacak 🙂

Hazır ol…

Share This: